O muzeu

U příležitosti 100. výročí vzniku samostatného státu zahájilo v suterénu hotelu Legie činnost Muzeum československých legií.

Do muzea je vstupné zdarma.

Otevírací doba:

Úterý - Pátek

9:00 - 18:00

V sobotu, neděli a o svátcích zavřeno.

Adresa:

Sokolská 486/33

Praha 2 — Nové Město

Vstup do muzea se nachází za rohem z Ječné ulice.

Muzeum československých legií na Facebooku

Cílem muzea je napomáhat zachování kulturního dědictví utvářením hrdosti k vojenským tradicím a posilováním vědomí součinnosti obyvatel k obraně vlasti. Tento cíl je realizován formou výstavní expozice, která je zaměřena na první odboj a ve které je historie vzniku československých legií a našeho státu přiblížena. Kromě výstavní části je důležitou součástí badatelské a digitalizační centrum s knihovou. V této části jsou veřejnosti zpřístupňovány informace o legiích i samotných legionářích a digitalizovány historické dokumenty a trojrozměrné exponáty. 

Měsíční program středečních muzejních večerů zahrnuje zpravidla jednu přednášku a jednu komentovanou projekci vybraného filmu: 

V budově pražského hotelu Legie vznikl v rámci budování muzea prostor, který je používán jako malý přednáškový sál pro potřeby pořádání přednášek, besed a promítání dobových filmů a fotografií. 

V druhé polovině roku 2018 s finanční podporou Magistrátu hlavního města Prahy zahájilo činnost Vzdělávací centrum československých legií.

Cílem Vzdělávacího centra československých legií je osvětová a vzdělávací činnost zaměřená na připomínku 100. výročí vzniku samostatného Československa. Centrum nabí základním a středním školám v Praze interaktivní přednášky o historii vzniku samostatného státu. Tím Československá obec legionářská pomáhá s výukou nejmladší generace a tak přispí k obnovení národní hrdosti, vlastenectví, demokratických a bojových tradic a k seznámení mladé generace s historickým odkazem národního boje za obnovení České republiky a legionářských tradic.

Na jednotlivé přednášky si prosím rezervujte termín v další záložce této stránky.