Starší aktuality

 • 12. 11. 2018

  Národní pouť do Argonne

  Počátkem listopadu 2018 se uskutečnila letošní poslední pouť, kterou připravila Československá obec legionářská ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR, s cílem připomenout 100. výročí bojů našich dobrovolníků v Argonne u Terronu a Chesters. V plánech projektu Legie 100 byl původně říjnový termín, který lépe korespondoval  s daty bojů Československé střelecké brigády v této oblasti, ale cesta do Francie byla přizpůsobena francouzskému  ceremoniálu, který byl naplánován na 3. listopad 2018. 

 • 15. 10. 2018

  Vzpomínková pouť do Ruska 2018

  Asi o žádnou vzpomínkovou pouť jsme v minulosti nemuseli vést tolik jednání a tolik přesvědčování jako o letošní cestu do Ruska. Pětkrát jsme byli připraveni vyrazit a pětkrát se vyskytly okolnosti, které vše zhatily. S pomocí našich několika dobrých spolupracovníků a podporovatelů, kteří znali naší činnost a kteří si stejně jako my uvědomovali význam událostí v Rusku před 100 lety, se nám podařilo obhájit naplánovanou trasu a uctít památku padlých československých dobrovolníků v bojích za naši samostatnost.

 • 27. 9. 2018

  Národní pouť na Doss Alto

  Na podzim 1918 vrcholilo úsilí představitelů československého domácího i zahraničního odboje při jednání se Spojenci za uznání nároků na samostatný stát a současně na všech hlavních frontách 1. světové války bojovali českoslovenští dobrovolníci, a tak jejich diplomatické jednání podpořili i vlastní krví. A hektický podzim se logicky musel projevit i po 100 letech v rámci projektu Legie 100.