Starší aktuality

 • 21. 12. 2022

  Knižní novinka "Zapomenuté vojsko"

  Československá obec legionářská a Nakladatelství Epocha s.r.o. vydaly novou publikaci zaměřenou na historii Československé domobrany z Itálie. Kniha "Zapomenuté vojsko. Československá domobrana z Itálie a její neznámá epopej" pojednává o vzniku a nasazení domobraneckých praporů v Itálii a na Slovensku, a představuje vybrané osobnosti z řad domobranců. Kniha Jozefa Špánika je součástí edice Knihovna ČsOL.

 • 27. 9. 2022

  Pieta k 104. výročí bojů o Doss Alto

  V den 104. výročí statečného boje československých legionářů o kótu 703 na vrcholu Doss Alto uspořádala Československá obec legionářská tradiční pietní akt u legionářského památníku na Čestném vojenském pohřebišti Olšanských hřbitovů. Představitelé státu, armády, diplomacie a ČsOL tím uctili účastníky jednoho z nejvýznamnějších bojových vystoupení legionářů na italské frontě první světové války.

 • 7. 7. 2022

  Návrat pamětních desek na Staroměstskou radnici

  V předvečer 105. výročí bitvy u Zborova došlo k navrácení pamětních desek věnovaných československým legionářům na východní stěnu Staroměstské radnice. Desky z 20. let 20. století, které ukrývají prstě ze slavných bojišť první světové války, nechal Magistrát hlavního města Prahy zrekonstruovat. Jejich opětovnému odhalení se zúčastnil pražský primátor Zdeněk Hřib a předseda Československé obce legionářské br. Pavel Budinský.