Starší aktuality

 • 11. 3. 2021

  Legiovlak vrátil tvář už přes 13.000 legionářů

  Díky webu Československé obce legionářské se každý může podívat do tváře již 13.205 legionářům. Pracovníci Legiovlaku, kteří zatím nemohou přivítat jeho nadšené návštěvníky, každý den zpracovávají desítky dokumentů, které získali při jeho cestě v letech 2015-2020 a rozšiřují veřejně přístupnou databázi www.krevlegionare.cz. 

 • 28. 12. 2020

  Poslední sezóna Legiovlaku?

  Představovat na webových stránkách projektu Legie 100 Legiovlak by bylo, myslím, plýtvání času našich čtenářů. O naší pojízdné expozici jsme Vás informovali již mnohokrát a jeho podobu a cíle jsme popisovali již dříve. Proto mi nyní dovolte spíše rekapitulovat to, čeho se nám v uplynulých šesti letech podařilo docílit.

 • 28. 12. 2020

  Muzeum československých legií po dvou letech svého provozu

  Jedním z hlavních cílů projektu Legie 100 bylo vytvoření muzea, které by bylo specializované na historii čs. legií. Přestože jsme v rámci cyklu Cesta legionáře otevřeli v roce 2015 výstavu na hradě Křivoklát a o rok později další z výstav v pevnosti Josefov, hlavní muzeum, ve kterém bychom mohli prezentovat unikátní sbírky, jsme k dispozici neměli. A právě proto jsme od roku 2017 začali s přestavbou suterénu v hotelu Legie. Tyto prostory, které v historii budovy několikrát změnily svou podobu z restaurace, přes kino až po divadlo a kulečníkový klub, byly pro umístění muzea takřka ideální. A tak se nám v roce 2018 podařilo otevřít muzeum ČsOL, které je v současné době jediné svého druhu v České republice.