KAJDOŠ Vladimír *21.2.1893

Jméno: Vladimír

Příjmení: KAJDOŠ

Datum narození: 21.2.1893

Obec narození: Němčice

Okres narození: Holešov

Domovská obec: Bílany

Domovský okres: Kroměříž

Vzdělání: gym. universita filosofická fakulta

Zaměstnání: student

Vyznání: bez vyz.

Politická příslušnost: nár.soc.

Službu nastoupil: 23.10.1914

Rakousko-uherský útvar v době zajetí: 25.zem.p.pl.

Datum zajetí: 15.9.1915

Místo zajetí: Deražna

Hodnost v době zajetí: praporčík

Místo podání přihlášky do legií: Carycin

Datum zařazení do legií: 23.7.1916

Jednotka v době zařazení: 1.srbská divize (S)

Hodnost v době zařazení: podporučík

Datum zařazení do druhé legie: 11.1.1917

Převelen k jednotce: 2.stř.pl. (LR)

Hodnost v době převelení: podporučík

Konec v legiích: 22.4.1920 (ČSA)

Poslední útvar v legiích: 2.stř.pl.

Poslední hodnost v legiích: kapitán

Poznámka: říjen 1938 – prosinec 1938 ministr železnic a ministr pošt a telegrafů

Povolání v letech 1918-1938: důstojník z povolání

Účast v druhém odboji: Obrana národa

Datum úmrtí: 8.7.1970

Místo úmrtí: Frenštát pod Radhoštěm

Zdroj informací:

legionářský poslužný spis
osobní karta legionáře

Databázi spravuje Československá obec legionářská
na základě dat poskytnutých VÚA-VHA Praha.

Doporučené odkazy:
https://www.vlada.cz/cz/clenove-vlady/historie-minulych-vlad/prehled-vlad-cr/1938-1939-csr/jan-syrovy/vladimir-kajdos-44489/

Nalezli jste svého předka, nebo vlastníte pozůstalost po legionáři?

napište nám

Pomozte nám budovat databázi československých legionářů.

dokumenty spojené s osobou legionáře